Elektronik kitap dönemi basladı

Elektronik kitap dönemi basladı.Dünya devi SONY icine 300 kitap yüklenebilen elektronik kitabı cıkardı.

 yahoo.gifABD'de 400 dolardan satışa sunulacak olan Sony Reader'ın kitapların pabucunu dama atacağı belirtiliyor. Reader'ın hafızasına internetten 300 kitap yüklenebiliyor.

user posted image


ABD'nin Las Vegas kentinde başlayan dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı International Consumer Electronics Show'da çığır açacak yeni ürünler tanıtıldı. 130 bin teknoloji tutkunu tarafından ziyaret edilen fuara damgasını vuran ürünlerden biri Sony'nin elektronik kitabı oldu. Reader adı verilen cihazın, kitap okuma alışkanlıklarını ve yayıncılık sektörünün kökünden değiştirmesi bekleniyor. Sony Reader'ın hafızasına internetten ortalama 300 kitap yüklenebiliyor. 6 inç büyüklüğünde LCD ekrana sahip Reader, mükemmel görüntü kalitesi sunuyor. Kullanıcı 'ileri' tuşuna basarak sayfaları kolayca çevirebiliyor.

Tatilde rahatlık
Bir şarjla 7500 sayfa görüntüleyebilen Reader, ünlü yazarların da ilgisini çekti. Da Vinci Şifresi'nin yazarı Dan Brown, ABD'de 400 dolara satılacağı açıklanan Reader'ın, kitapların tahtını sarsacağını belirterek, "Bu muhteşem bir buluş. Ben tatile giderken 5-6 kitap taşırdım. Şimdi sadece Reader'ı alıp yeni kitaplar yükleyeceğim" dedi.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !